Dekoracje z papieru na stół bożonarodzeniowy

kolorowe-choinki-z-papieruDekoracja stołu wigilijnego jest niezwykle istotna – to ona tworzy niepowtarzalną, świąteczną atmosferę, to ona wskazuje na wyjątkowy moment, podkreśla uroczystość, doniosłość i wyjątkowość sytuacji. Dzięki pięknej dekoracji, wprowadzamy się w patetyczny i niecodzienny klimat, wskazujemy, jak ważna jest dla nas dana chwila, którą spędzamy z bliskimi. To właśnie dzięki elementom dekoracyjnym najlepiej będzie nam uchwycić świąteczny klimat. Postarajmy się więc, aby były one oryginalne, odpowiednio dobrane i wyważone, oraz eleganckie.

Jeśli w pomieszczeniu, w którym znajduje się świąteczny stół, stoi duża choinka, postaraj się także, aby ozdoby znajdujące się na stole, harmonijne współgrały z kolorystyką i typem ozdób, znajdujących się na świątecznym drzewku. Dzięki temu zachowasz harmonię i ład.

Wcale nie musisz decydować się na wymyślne, drogie ozdoby. Czasem wystarczy kilka elementów położonych na pięknym obrusie, aby nasz wigilijny stół był pięknie, a zarazem subtelnie i delikatnie ozdobiony. Możesz postawić również na dekoracje wykonane samodzielnie! Szczególnie, jeśli masz dzieci, które na pewno z chęcią pomogą wykonać takie ozdoby.

 

Ręcznie wykonane ozdoby są znacznie piękniejsze niż kupne, jeszcze lepiej oddają klimat rodzinnych, radosnych świąt, ponadto ich oryginalność i niepowtarzalność pozwala na jedyny w swoim rodzaju wystrój. Myślisz, że nie warto kupować materiałów do dekoracji, aby wykorzystać je tylko raz w roku? Mylisz się, wszystkie materiały, jakie proponujemy poniżej, mogą być wykorzystane do dekoracji mieszkania z okazji innych świąt lub uroczystości. Ponadto, większość z nich mamy w domu. Zatem, nie pozostaje nic innego, jak skusić się na samodzielną, oryginalną dekorację.

 

POMYSŁY NA OZDOBY STOŁU Z PAPIERU

Ozdoby z papieru sprawdzają się podczas każdych świąt, ale przede wszystkim podczas Bożego Narodzenia, bowiem wykonujemy z niego najczęściej różnego rodzaju gwiazdki oraz choinki – motyw najbardziej dla charakterystyczny dla tych świąt. Takie ozdoby wcale nie muszą wyglądać tanio i tandetnie, wręcz przeciwnie!

Najpiękniej zaprezentuje się tutaj origami. Wykonane w ten sposób gwiazdki/gwiazdy betlejemskie czy choinki pięknie ozdobią świąteczny stół. Gwiazdki możesz również rozmieścić w dowolnych miejscach w mieszkaniu – mogą leżeć, swobodnie wisieć – wszystko zależy od ciebie.

Z papieru można wykonać również piękne ozdoby na choinkę w kształcie serca, gwiazdek, bombek czy pięknych aniołków.

Gwiazdki czy też śnieżynki wykonane z papieru mogą być świetną ozdobą mieszkania podczas całego okresu zimowego.

Papier będzie także świetnym materiałem do stworzenia dekoracji z motywem świątecznym

 

PROSTE STROIKI Z KOLOROWEJ BIBUŁY

Bibułą możemy ozdobić przede wszystkim stroiki i choinkę, bowiem możemy wykonać na nie ozdoby w kształcie szyszek czy gwiazd betlejemskich.

Bibuła to także świetny materiał do tworzenia kolorowych ozdób – kwiatuszków, motylków, gwiazdek i śnieżynek

 

CIEKAWA DEKORACJA Z ORGANZY

Organza stała się niezwykle powszechnym materiałem dekoracyjnym. Sprawdzi się podczas każdej okazji – uroczystego, niedzielnego obiadu, wigilii, świąt Wielkanocnych, ślubu etc. Jest niezwykle delikatnym i subtelnym elementem, podkreślającym wyjątkowość chwili, pasującym do kwiatów, stroików, bombek etc.

Organza sprawdza się również w przypadku ozdoby pomieszczenia na co dzień.

(Przeczytano 3 476 razy)