Elegancki biały obrus na kolację wigilijną

Jeśli organizujesz w swoim domu Wigilię dla całej rodziny, zapewne zastanawiasz się nie tylko nad odpowiednim doborem potraw, ale i nad dekoracją stołu, przy którym odbędzie się uroczysta wieczerza. bieznik-z-motywem-swiatecznym

Zanim jednak przejdziesz do ozdabiania stołu stroikiem, organzą i innymi, drobnymi elementami, musisz dobrać odpowiedni obrus bądź bieżnik na stół. Jest to niby drobny element, który zostaje w dużej części zasłonięty zastawą i dekoracją, ale z drugiej strony bardzo istotny, bowiem stanowi on podstawę całej aranżacji.

Odpowiednio dobrany obrus/bieżnik sam w sobie może być pięknym, świątecznym akcentem, ozdabiającym stół zarówno podczas wieczerzy wigilijnej, jak i podczas całego okresu bożonarodzeniowego. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się na żadne nakrycie stołu, skorzystaj z poniższych propozycji na modne i eleganckie nakrycia.

 

MODNE ŚWIĄTECZNE OBRUSY

Piękny, nieskazitelny, biały obrus, to nakrycie idealne na tak uroczysty moment jak wigilia, które nigdy nie wyjdzie z mody. Jest także doskonałą bazą pod naszą dekorację, bowiem spasuje do niego każdy rodzaj i każdy kolor ozdób. Wspaniale współgra z zielenią stroików i z każdą zastawą.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, będzie także użycie białego obrusu z elementami świątecznymi. Jest to świetny pomysł dla osób ceniących sobie minimalizm, bądź nie mających czasu na dodatkową dekorację wigilijnego stołu. Taki obrus jest bowiem dekoracją samą w sobie i samodzielnie prezentuje się bardzo elegancko, a dodatkowo delikatnie i subtelnie podkreśla świąteczną atmosferę. To od ciebie zależy motyw i jego wielkość na obrusie – mogą być to choinki, dzwoneczki, prezenty, świeczki etc. umieszczane z czterech stron obrusu, w jego kątach, lub stanowiących obramowanie. Obrusy takie, mają często również ozdobne wykończenie, w kolorze motywów.

Możesz także zdecydować się na obrus w dowolnym kolorze – na przykład czerwonym, który w całości pokryty będzie motywami świątecznymi (np. gwiazdkami), lub będzie gładki, co da ci pole do popisu w kwestii udekorowania stołu.

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych, polskich świąt, możesz pokusić się o piękny, haftowany obrus, który wspaniale zaprezentuje się w towarzystwie stroika z żywych, pachnących gałązek i elegancką zastawą z elementami złota bądź srebra.

 

NOWOCZESNE BIEŻNIKI NA WIGILIJNY STÓŁ

Bieżnik może być wspaniałym nakryciem niewielkiego, wigilijnego stołu. Jeśli zdecydujesz się ozdobić stół bieżnikiem, wybierz taki, który będzie miał motywy świąteczne. Może być biały, bądź w dowolnym kolorze. Bieżnik bądź serwety świąteczne można umieścić na białym, gładkim obrusie, co będzie idealną, minimalistyczną dekoracją stołu wigilijnego.

Nowoczesnym rozwiązaniem będzie umieszczenie dwóch bieżników (na szerokość nie na długość stołu) bezpośrednio na eleganckim, drewnianym stole, bądź umieszczenie jednego bieżnika na długość.

Bieżniki są także świetnym elementem dekoracyjnym na ławy czy stoliki w naszym domu, które mogą ozdabiać nasze mieszkanie, przez cały okres świąteczny.

(Przeczytano 309 razy)