Bawełniane podkładki na Boże Narodzenie

stol-wigilijny-na-czerwonoCzasem nie mamy pomysłu bądź czasu na to, aby nasz stół świąteczny udekorowany był różnorakimi elementami kupionymi w sklepie, bądź ozdobami robionymi samodzielnie. Stawiamy wtedy na minimalizm i elegancką prostotę – duży obrus, stroik pachnący żywym igliwiem (w przypadku wigilii), ładnie złożone serwetki i elegancka zastawa. Tymczasem, w bardzo prosty i bardzo szybki sposób, możemy nadać jeszcze większego, świątecznego klimatu poprzez różnego rodzaju podkładki, maty czy tkaniny na stół.

Jest to drobny element dekoracyjny, który zdecydowanie podkreśla uroczysty moment, jakim jest świąteczna wieczerza. Wspaniale komponuje się z obrusem bądź bezpośrednio z drewnianym stołem. Dzięki takim materiałom stół nie wygląda zwyczajnie! Jest świąteczny i wyjątkowy. Ponadto takie podkładki bądź tkaniny prezentują się bardzo elegancko i ekskluzywnie.

 

DEKORACYJNE PODKŁADKI POD TALERZE

Podkładki pod zastawę stołową wykonywane są z różnych materiałów – najpopularniejsze to podkładki filcowe oraz podkładki korkowe. Maja one różne wymyślne kształty, jednak najpopularniejsze są podkładki okrągłe oraz prostokątne/

Podkładki filcowe są w jednym kolorze – czerwonym, zielonym, żółtym, brązowym etc. dzięki czemu łatwo dopasujesz podkładkę do kolorystyki twojego świątecznego stołu. Ponadto, posiadają one motywy świąteczne – choinkę, gwiazdkę etc. co dodatkowo ubogaci stół. Na stół wigilijny polecamy podkładki w kolorze czerwonym, z ozdobnymi gwiazdkami. Wspaniale zaprezentują się w towarzystwie stroika i choinki.

Podkładki korkowe prezentują się niezwykle ekskluzywnie, bowiem korek pokryty jest warstwą kolorową – imitującą papeterię. Nie są one najtańsze, ale plusem jest ich trwałość (bez problemu wytrzymują temperaturę 100 stopni C), oraz niezwykle elegancki wygląd.

Jeśli podkładki mają służyć ci tylko podczas świąt, możesz zdecydować się także na cienką, polipropylenową podkładkę. Obecnie znajdziemy ogromny wybór takich podkładek – nadruki są różnorodne – od motywów świątecznych, kwiatowych, zwierzęcych, po krajobrazy.

 

OZDOBNE MATY Z NADRUKAMI

Maty na stół wykonywane są często z bambusa, celulozy, liści kukurydzy, tkanin etc. Cechuje je ogromna różnorodność, jeśli chodzi o kolory, kształty motywy.

W przypadku świąt Bożego Narodzenia  zdecyduj się na motyw z choinką lub gwiazdkami, bądź jednokolorową matę, której barwa będzie współgrać z twoim stołem. Plecionki z bambusa zostaw na co dzień,  natomiast na taką wyjątkową okazję, wybierz jednokolorową, elegancką matę – na przykład delikatną, pistacjową lub czerwoną, bądź matę z motywami świątecznymi – aniołkami i choinką.

 

BAWEŁNIANA TKANINA NA WIGILIJNY OBRUS

Na stole, pięknie zaprezentują się również podkładki z tkanin bawełnianych, ozdobione motywami bożonarodzeniowymi. Nadadzą niezwykle ciepłego, delikatnego charakteru, wspaniale połączą się z bielą obrusu i stroikami.

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycji i tworzenia domowej, rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, idealnym rozwiązaniem będą szydełkowe podkładki. Kolejnym sposobem na dekoracje świątecznego stołu są fantazyjnie złożone materiałowe serwetki.

(Przeczytano 1 602 razy)