Sałatka śledziowa z czerwoną fasolą

sałata-z-fasolkąPośród takich przepisów jak  matiasy w śmietanie, sałatka śledziowa po cygańsku czy tatar ze śledzia można znaleźć też pomysły na połączenie filetów śledziowych z groszkiem albo fasolą.

Co jeszcze dodać do takiej sałatki? Można wypróbować różne połączenia albo skorzystać z jednego z przepisów jakie dostępne są chociażby w Internecie.  Szybkie, proste i smaczne. W końcu kto powiedział, że wykonanie dobrej sałatki śledziowej ma być skomplikowane?

JAK ZROBIĆ SAŁATKĘ ŚLEDZIOWĄ Z GROSZKIEM?

Śledzie i groszek będą na pewno dobrze smakowały z ziemniakami, ogórkami kiszonymi, cebulą oraz majonezem.
Krok 1. Filety śledziowe można wcześniej namoczyć w wodzie, a potem jeszcze w soku z cytryny. Dzięki temu nie będą zbyt słone i ich zapach będzie słabszy.
Krok 2. Następnie śledzie, ugotowane ziemniaki, ogórki i cebulą należy pokroić i dodać majonez.
Krok 3. Można też przyprawić sałatkę solą, pieprzem i cukrem. Jeżeli ktoś jednak nie chce używać majonezu powinien wypróbować sos z musztardy, oliwy oraz soku z cytryny.
To bardzo dobra potrawa na różne imprezy, ale można ją także potraktować jako bożonarodzeniową sałatkę śledziową. Często też podaje się matiasy z cebulą i groszkiem w sosie majonezowym.

 

SPOSÓB NA ŚLEDZIE Z FASOLĄ

Składniki:

-filety śledziowe,
-ziemniaki,
-ogórki kiszone,
-cebula,
-marchewka,
-biała fasola.

Po odpowiednim przygotowaniu i połączeniu tych produktów polewa się je sosem z majonezu, musztardy, sosu sojowego i pieprzu. Można też oczywiście użyć do sałatki śledziowej czerwonej fasoli.

Wariant sałatki z czerwoną fasolą i jabłkiem

Potrzebne będą wówczas ponad to ogórki kiszone lub konserwowe, cebula, czerwona papryka, majonez i przyprawy. Kolejny przepis zawiera: matiasy, czerwoną fasolę, ziemniaki, ogórki kiszone, cebule, jajka, jabłka, majonez, sól i pieprz. Nieco podobna propozycja to połączenie filetów śledziowych, fasoli, pora, jabłek, majonezu, soku z cytryny, soli, pieprzu i cukru. Natomiast jeżeli brakuje nam czasu do gotowanie i krojenie składników sałatki można skorzystać z groszku, fasoli, a do tego jeszcze z kukurydzy w puszce. Wystarczy wtedy pokroić śledzie, odsączyć warzywa i dodać majonez.

(Przeczytano 103 razy)